جشنواره

جشنواره نوروزی «بهار در بهار» و نمایشگاهی از صنایع دستی و سوغات اقوام ، با هدف ارج نهادن به آیین کهن ایرانی، ایجاد نشاط اجتماعی، حمایت از بانوان کارآفرین و ایجاد اشتغالهمه ساله در نیمه دوم اسفند، برگزار می گردد.

جشنواره

جشنواره تابستانی کیش در تابستان هر سال، با حضور ده‌‏ها هزار نفر در کیش برگزار می گردد. جشنواره تابستانی کیش طرفداران مخصوص به خود را دارد و در ایام برگزاری آن، گردشگران زیادی از اقصی نقاط ایران و حتی گردشگران خارجی از کشورهای مختلف، از تور کیش استفاده می کنند. وجود برنامه های بسیار مفرح و شاد از قبیل برنامه‌‏های متنوع ورزشی، جنگ شبانه، اجرای موسیقی، تئاتر، نمایش فیلم، برپایی کارناوال های شادی و اهدای میلیون ها تومان جایزه در جشنواره تابستانی کیش باعث شده است تا این جشنواره در سالهای اخیر بسیار پرطرفدار گردد. همچنین در ایام جشنواره تابستانی کیش در بازارها و مراکز خرید، تخفیفات ویژه ای نیز برای خریداران در نظر گرفته می شود و خیابان‌‏ها و معابر با آذین بندی تزیین می شوند و حال و هوای خاصی را ایجاد می نمایند.

جشنواره

جزيره كيش به عنوان يكي از قطب هاي صنعت گردشگري كشور نوروز امسال با برنامه هاي متعدد و جذاب فرهنگي و هنري ، نوروزی متفاوت را با حضور چشمگير گردشگران داخلي و خارجي تجربه كرد.    

در حالي كه بسياري از شهرهاي گردشگرپذير كشورمان نوروز امسال شاهد كاهش سفر گردشگران بودند، جزيره كيش با افزايش 10 در صدي، ميزبان بیش از 215 هزار گردشگر نوروزي بود.

ايجاد بازار رقابتي سالم براي فعالان گردشگري كيش باعث شد نوروز امسال گردشگران به سهولت بتوانند خدمات خود شامل بليت هواپيما و كشتي و مراكز اقامتي و اماكن گردشگري را تهيه و به كيش سفر كنند.

جشنواره اقوام ایرانی

باغ راه ایرانی کیش با هدف معرفی فرهنگ اقوام مختلف سرزمین کهن ایران در جزیره کیش احداث شده است و در ایام نوروز با برپایی سیاه چادرهای اقوام ایرانی به فروش سوغات، صنایع دستی و غذاهای سنتی می پردازند. جنگ شاد ویژه کودکان، اجرای مراسم آئینی اقوام ایرانی و برگزاری عروسی های سنتی از دیگر برنامه های این جشنواره می باشد.