سواحل صخره ای

سواحل صخره ای

جاذبه سواحل صخره اي غرب و جنوب كيش، بازديد كننــدگان بيشماري را بخــصوص عصرها و در هنگام غروب خورشيد به اين سمت مي كشاند. زمان خروش دريا، ضربه هاي موج به اين سواحل صخره اي و پرتاب آب به سوي ساحل صحنه هاي بديعي بـه وجود مي آورد كه براي ناظران جالب و زيبا است. باقيمانده كشتي باري كولااف (يوناني) كه در مردادماه 1345 در جنوب غربي كيش به گل نشسته نيز در همین قسمت جزیره قرار دارد.


سواحل ماسه ای

سواحل ماسه ای

زمین در ساحل ماسه ای کیش ، از جنس مرجان بوده و در زیر نور خورشید ، درخششی نقره فام دارد. پدیده ای که در سطح جهان بی همتاست. کیش دریای آبی رنگ، شفاف و روشنی دارد که باعث می شود کف آن از سطح دریا هم پیدا باشد. کارشناس محیط زیست این خاصیت را به وجود مرجان ها در پیرامون جزیره نسبت می دهند و معتقدند که مرجان ها به صورت طبیعی موجب تصفیه آب و شفافیت و زیبایی سواحل جزیره هستند. کیش به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین ساحل هاست و در دنیا کمتر ساحلی را می توان یافت که در وسعت سواحل کیش قابل استفاده باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغاهای سواحل معروف در آن به استراحت بپردازند.
رنگ چشم نواز سواحل اين منطقه، رنگ سفيد درخشان مرجاني است. رنگي كه به سفيد استخواني مي ماند و در سواحل شرقي و شمال شرقي كيش كه مملو از ماسه هاي مرجاني است، اين زيبايي در امتزاج با شكوه موج هاي دريا، آسمان آبي و سبزي درختان نارگيل به اوج خود مي رسد. اين تضاد رنگ ها كه تركيب آن از هيچ نقاش چيره دستي ساخته نيست، شاهكار خلقت خداوند است.