بنیانگذاران اینستاگرام برای مبارزه با کرونا دوباره با هم متحد شدند!

instagramبنیانگذاران اینستاگرام، کوین سیستروم و مایک کرایگر، به تازگی از اولین پروژه مشترک خود از زمان ترک فیسبوک رونمایی کرده‌اند و البته این پروژه یک شبکه اجتماعی نیست. این دو سایتی را به نام Rt.live راه‌اندازی کرده‌اند که به ردیابی ویروس کرونا و اقداماتی که برای مبارزه با شیوع کووید-19 صورت می‌گیرد، کمک می‌کند. کرایگر در مصاحبه با TechCrunch اشاره کرده که این پروژه از راه‌کار متن بازی که سیستروم برای محاسبه Rt (میانگین تعداد افراد آلوده شده به ویروس توسط یک فرد آلوده مشخص) به صورت روزانه استفاده می‌کند تا نشان دهد که میزان مقابله با کرونا در مناطق مختلف چگونه بوده است. به دست آمدن عددی کمتر از 1 برای Rt نشان دهنده این موضوع خواهد بود که مبارزه با روند شیوع بیماری موفقیت‌آمیز بوده است.
تفاوتی که این سایت با سایر روش‌های ردیابی ویروس کرونا دارد این است که دید بسیار بهتری نسبت به روند شیوع بیماری ارائه می‌کند و صرفاً به ارائه آمار و ارقام مبتلایان و قربانیان اکتفا نمی کند. فیلترهای مختلفی که در این طرح در دسترس کاربران قرار گرفته، این امکان را به آن‌ها می‌دهد که نتایج را بر اساس یک منطقه خاص، بازه زمانی مورد نظر و … مشاهده و بررسی کنند.
Rt.live را می‌توان تا حدودی نتیجه کار بر روی اینستاگرام دانست. در واقع سیستروم از زمانی که برای توسعه سیستمی جهت گسترش شبکه اینستاگرام کار می‌کرد، مطالعات خود بر روی روند شیوع ویروس‌ها را آغاز کرده بود. به نظر می‌رسد همان قدر که شبکه‌های اجتماعی باعث بروز نگرانی‌هایی درباره تأثیرات جانبی این پلتفرم‌ها بر زندگی انسان می‌شوند، در شرایطی مانند آنچه در حال حاضر در سطح جهان شاهد هستیم، می‌توانند مفید بوده و باعث ردیابی هر چه بهتر بیماری و مبارزه با آن شوند.

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد