واگذاری زمین به خیران مدرسه‌ساز در کیش بلامانع شد

01زمین مدرسهبا رفع موانع واگذاری زمین به خیران، ساخت پنج مدرسه جدید در کیش در دستورکار قرار گرفت.
در هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش کیش که شامگاه سه‌شنبه برگزار شد، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن تسلیت به‌مناسبت فرا رسیدن شب ضربت خوردن حضرت امیرالمؤمنین(ع) اظهار داشت: موانع فعالیت خیّران مدرسه‌ساز در جزیره کیش مبنی بر عدم واگذاری زمین با مصوبه‌ای در هیئت مدیره سازمان برطرف شده است.
وی افزود: تشکیل گروه خیران مدرسه‌ساز در جزیره با استقبال خوبی روبه رو شد به‌گونه‌ای که ساخت یک مدرسه جدید نیز با کمک این عزیزان در دستور کار سازمان قرار گرفته است، همچنین در مجموع خیران برای ساخت چهار تا پنج مدرسه دیگر نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.
مظفری گفت: موضوع مدارس خیرساز با مشارکت مردم و کیفیت خوب از اولویت‌های کار مجموعه سازمان است.
وی در ادامه این جلسه که با هدف ارتقای زیرساخت ها و افزایش کیفیت فضاهای آموزشی برگزار شد، افزود: با پیشنهاد مسئولان آموزش و پرورش امکان ایجاد فضاهای فیزیکی آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان جزیره کیش در مهر سال جاری فراهم می‌شود و در مبحث برپایی امتحانات نهایی و آمادگی برای کنکور نیز مقرر شد تا کارگروهی با محوریت معاونت فرهنگی اجتماعی، مؤسسه علوم و فنون کیش و همکاری اداره آموزش و پرورش جزیره تشکیل و از ظرفیت‌ها و امکانات موجود به بهترین شکل در این زمینه بهره‌برداری شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به پیشتاز بودن فضاهای آموزشی جزیره در بحث "مدارس مروج سلامت" عنوان کرد: خیران مدرسه‌ساز نیز به این موضوع توجه داشته باشند و زیرساخت ها را بر اساس توسعه مدارس مروج سلامت فراهم کنند.
وی در پایان از ساخت یک مدرسه جدید در مهر سال جاری خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه شاخص‌های فضای آموزشی در کیش وضعیت مطلوبی در استان و کشور ندارد ساخت چندین مدرسه با هدف ارتقای کیفیت آموزش در دستور کار ما قرار دارد که طبیعتاً به سال 1400 موکول خواهد شد.
یکی دیگر از موضوعات پیشنهادی مصوب‌ شده در این جلسه، هیئت امنایی شدن مدارس بود که تشریح آن به جلسه بعدی شورا موکول شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد