۹ هزار تخلف رانندگی از ابتدای سال توسط کیشوندان

میدان ساحلرئیس پلیس راهور کیش تاکید کرد:
۹ هزار تخلف رانندگی از ابتدای سال توسط کیشوندان
رئیس پلیس راهور کیش با اشاره به اینکه از ابتدای سال به دلیل شیوع بیماری کرونا مردم در قرنطینه خانگی به سر می بردند و گردشگر هم نداشته ایم گفت: ۹ هزار تخلف ثبت شده حاصل بی توجهی کیشوندان به قوانین و اصول راهنمایی و رانندگی از ابتدای سال و برای جزیره کیش آمار بالایی است.

سرگرد بهرام ایمانی نسب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما با تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و با اشاره به اینکه در سال ۹۸ تعداد ۵ نفر فوتی در جریان تصادفات در جزیره کیش وجود داشته است اظهار کرد: این میزان نشان از افزایش ۶۷ درصدی آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد که برای کیش آمار بالایی محسوب می شود.

وی با تاکید از افزایش تعداد تخلفات در سال ۹۸ نسبت به سال قبل افزود: در کل تخلفات نیز ۱۲ درصد افزایش در سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن داریم که بیشتر موارد مربوط به استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی، عدم رعایت حق تقدم در چهارراه ها، میادین و معابر، عدم استفاده از راهنما، سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت حق تقدم افراد پیاده است.

رئیس پلیس راهور کیش ادامه داد: در جزیره کیش با توجه به فرهنگ بالای مردم و نسبت جمعیتی انتظار می رود که تعداد جرائم و تخلفات بسیار کمتر از موارد یاد شده باشد اما فرهنگ زیبای رعایت اصول و قواعد و قوانین رانندگی در کیش که این جزیره را به یک برند در سراسر کشور تبدیل کرده بود در سال های اخیر با افزایش تعداد تخلفات توسط کیشوندان در حال رنگ باختن است.

میدان ساحل1وی با اشاره به اینکه مراکز اجاره خودرو بدون راننده( رنت کار) نیز باید در هنگام ارائه خودرو به مسافران موارد و قوانین را گوشزد کنند ادامه داد: با وجود اینکه برخی تخلفات نیز توسط مسافرانی که خودرو را اجاره کرده و به قوانین آشنا نیستند رخ می داد اما بیشترین تصادفات و تخلفات متعلق به کیشوندان بوده و هست.

ایمانی نسب ادامه داد: در دو – سه ماه اخیر هم که به دلیل محدودیت های شیوع کرونا، شاهد عدم ورود مسافران و کاهش جمیت کیشوندان به دلیل مسافرت و عدم تردد بسیاری از خودروها بودیم متاسفانه باز هم شاهد افزایش تصادف در سطح جزیره هستیم که نشان از بی توجهی کیشوندان به قوانین و اصول راهنمایی و رانندگی دارد.

وی تاکید کرد: پلیس در کنار تمامی اقدامات و فعالیت ها مانند شماره گذاری، صدور، ترخیص، استعلامات قضایی، ثبت اسناد، ارائه اطلاعات خودرویی، عبور موقت، گشت های شهری، ارائه خدمات نقل و انتقال، آموزش قواعد و قوانین در بخش های مختلف دولتی و اداری و مدارس، تعویض پلاک و … دارد همواره تلاش کرده است تا در حوزه های ماموریتی خود به بهترین شکل به مردم خدمات ارائه کند و انتظار می رود شهروندان نیز با رعایت قوانین و مقررات با پلیس راهور همراه و همگام بوده و یاور پلیس باشند.

هوشمند سازی ضرورت انکار ناپذیر

رئیس پلیس راهور کیش با تاکید بر اینکه افزایش خدمات و ایجاد امنیت بیشتر با جلوگیری از تخلفات نیازمند ابزارهای به روز است ادامه داد: بی تردید وجود امکانات و تجهیزات بیشتر مانند دوربین های ثبت تخلف در سطح شهر و سیستم های پایش تصویری می تواند در کاهش جرائم موثر بوده و به پلیس در ارائه خدمات بیشتر و ایجاد امنیت کمک شایانی داشته باشد.

وی ادامه داد: جزیره کیش به عنوان شهر هوشمند باید از بهترین تجهیزات روز برخوردار باشد ضمن اینکه بسیاری از این تجهیزات در شهرها و شهرستان های همجوار به سادگی در خدمت پلیس قرار داده شده است.

ثبت نوبت در سامانه فقط روزهای جمعه برای کل هفته

ایمانی نسب در خصوص دریافت نوبت اینترنتی برای دریافت خدمات نیز افزود: در راستای ساماندهی ارائه خدمات و کاهش نگرانی و سردرگمی مراجعان از این پس ثبت نوبت روزهای جمعه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۲۴ انجام شده و در طی هفته نوبت دهی صورت نمی گیرد.

افزایش ۲ درصد به کل تخلفات رانندگی

وی در رابطه با افزایش میزان جرائم تخلفات رانندگی ابراز داشت: براساس قوانین میزان ۲ درصد به مبلغ جرائم نسبت به سال گذشته افزوده شده است که در سامانه پلیس ثبت شده افزود: برخی قوانین نیز در سامانه اعلام شده است که شهروندان می توانند با مراجعه از آن مطلع شوند مانند اینکه؛ خودروها در صورت ایجاد آلودگی صوتی بار اول ۱۰۰ هزار تومان، بار دوم ۲۰۰ و مرتبه سوم ۳۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد و در صورت تکرار بیشتر طبق قوانین و ضوابط با ان ها برخورد می شود.

رئیس پلیس راهور همچنین از مسئولان و مدیران رنت کارهاا درخواست کرد تا هنگام اجاره دادن خودرو قوانین و اصول رانندگی در جزیره کیش را برای مسافران تشریح کرده و آنان را با قوانین آشنا کننند.

وی با اشاره به اهمیت رعایت اصول ایمنی و رعایت فاصله اجتماعی خاطر نشان کرد: با توجه به برداشته شدن زمان و محدودیت در زمان شماره گذاری، کیشوندان می توانند به مرور جهت دریافت خدمات به پلیس راهور مراجعه کرده و شماره گذاری خودروهای خود را انجام دهند.

شماره ۱۲۰ پلیس راهور در خدمت مردم

رئیس پلیس راهور کیش از کیشوندان درخواست کرد در صورت نیاز به هر گونه خدمات اعم از گزارش تخلفات، تصادفات و یا سد معابر با شماره ۱۲۰ تماس حاصل کنند تا در کمترین زمان خدمات لازم از سوی پلیس به انان ارائه شود.

منبع خبر : اخبار کیش

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد