قوانین راهنمایی رانندگی در کیش


سرعت خودروها باید برابر تابلوهای نصب شده باشد و سرعت بالاتر از آن بطور خودکار در سیستم اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ثبت می گردد.

استفاده از کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان اجباری است.
زدن چراغ راهنما قبل از رسیدن به میدان، حتی اگر راننده قصد گردش به راست و چپ را هم نداشته باشد ضروری است.
راننده در مواردی که قصد عبور از میدان و ادامه مسیر به صورت مستقیم را دارد، باید ابتدا راهنمای سمت چپ و زمانی که در میدان قرار گرفت راهنمای سمت راست را برای هشدار به سایر خودروها روشن کند.
حفظ فاصله مناسب از وسایل نقلیه جلو و رعایت سرعت مطمئن ضروری است.
در زمان عبور عابر پیاده راننده بایستی به طور کامل توقف کند و چراغ های راهنمای هر دو سوی ماشین را به منظور هشدار به خودروهای پشت سر روشن کند.
حتما در بین خطوط رانندگی کنید.
برای تغییر حرکت از یک خط به خط دیگر بایستی با چراغ راهنما مسیر خود را مشخص کنید و در مواقعی که قصد گردش به چپ یا راست را دارید بایستی از فاصله 100 متری با روشن نمودن راهنما این موضوع را به دیگر رانندگان اطلاع دهید.
از بوق زدن تا جای ممکن خودداری کنید.
معاینه فنی خود را همیشه به روز داشته باشید. در صورتیکه معاینه فنی خودروی شما کامل نباشد از ورود خودرو به جزیره جلوگیری می شود.
با مامورین راهنمایی و رانندگی که جهت برقراری نظم در سطح جزیره زیبای کیش تلاش می کنند همکاری نمایید.
در خیابان ها در جاده هایی که نور کافی وجود دارد فقط از چراغ های کوچک و در صورت خرابی ناگهانی، از نور پایین چراغ بزرگ استفاده نمائید.
از تردد وسیله نقلیه در خارج از مسیرهای آسفالت از جمله فضای سبز، کنار سواحل، پیست دوچرخه سواری و … جدا خودداری نمائید.
با توجه به اینکه قبوض خلافی صادره صرفا مختص جزیره کیش است و در دیگر نقاط کشور قابل پرداخت نیست، تنها در صورتی اجازه ترخیص خودرو داده می شود که خلافی خودرو تماما تسویه شده باشد.

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد