احداث اولین دهکده گردشگری عشایری

دهکده عشایری 01معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: اولین دهکده گردشگری عشایری استان توسط بخش خصوصی در منطقه گردشگری چالابه احداث می‌شود.
اصغر رشنو با اشاره به محبوبیت منطقه گردشگری چالابه بین مردم کرمانشاه، اظهار کرد: این منطقه یکی از مناطق حفاظت شده محیط زیست در استان است که ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری دارد.
او بیان کرد: همجواری این منطقه با طرح کریدور گردشگری بیستون - طاق بستان می‌تواند گردشگران بیشتری را به سمت آن جذب کند تا از جاذبه‌های زیبای آن بازدید داشته باشند.
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: برای حضور بیشتر گردشگران در چالابه نیاز به ایجاد برخی زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه داریم که البته تاکید می‌کنیم ایجاد این زیرساخت‌ها نباید به اکوتوریسم منطقه لطمه‌ای وارد کند.
او بااشاره به تمایل بخش خصوصی برای احداث زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه، عنوان کرد: براین اساس، برای یکی از سرمایه گذاران بخش خصوصی مجوز احداث اولین دهکده گردشگری عشایری استان را در این منطقه صادر کرده‌ایم.
رشنو میزان آورده اولیه سرمایه گذار برای این پروژه را حدود ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این دهکده گردشگری عشایری در مساحت ۱.۸ هکتار احداث خواهد شد و شامل بخش‌هایی مانند اقامتگاه بوم گردی، رستوران سنتی، آلاچیق و... خواهد بود.
او بیان کرد: طبق تفاهم با سرمایه گذار پروژه، تمام زیرساخت‌هایی که در این منطقه احداث می‌شود باید سازگار با محیط طبیعی آن باشد و پیش بینی می‌شود احداث این پروره تابستان امسال آغاز شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد